Jak se připravit na výlet na kole

Ať už totiž jedete jen pár kilometrů, nebo se rozhodnete pro celodenní projížďku, nikdy nevíte, co vás může venku potkat a je dobré se připravit i na situace, které možná nebudou úplně běžné, abyste nakonec nebyli nemile překvapeni. Určitě bude totiž lepší vzít si o něco málo těžší batoh než uprostřed výletu zjistit, že vám chybí něco, bez čeho dál nebudete moci pokračovat buď vůbec nebo jen s velkými obtížemi. Co by tedy při odjezdu na kole rozhodně nemělo zůstat doma? Kromě toho, že by vaše kolo mělo být před cestou perfektně připraveno a seřízeno, nezapomeňte také na dopravní předpisy, které se k němu vztahují.

Kolo a západ slunce

Pokud by vám totiž chyběla nějaká část povinné výbavy, mohla by se vám tato neopatrnost pořádně prodražit. Nezapomínejte ani na to, že je dobré na cestu vzít raději i cyklistickou helmu, a to i přesto, že jste zkušeným cyklistou (právě tyto osoby se totiž helmě na kole vůbec nevyhýbají, a naopak si ji s sebou pravidelně berou). Zvolit byste také měli pohodlné cyklistické oblečení zkuste třeba něco od značky kari traa set a rozhodně doma nenechte nepromokavou bundu, která vás nejen zahřeje, ale také ochrání před nepříznivým počasím. A někdo si svou cestu nedokáže představit ani bez cyklistických rukavic, které možná vaše ruce také ocení.

Plněný wrap

Hodit se vám samozřejmě bude peněženka s doklady a klíče, ale to tak bývá i u každé jiné cesty. Pokud hodláte na cestě zastavit a udělat si odpočinkovou přestávku třeba návštěvou restaurace nebo zajímavé památky, vezměte s sebou i zámek na kolo, protože se pak nebudete muset tolik strachovat o jeho bezpečí a také lékárničku, protože se pak tolik nebudete muset strachovat o sebe v případě zdravotních komplikací. Z mnoha dalších důvodů se vám taktéž bude hodit nabitý telefon. No, a nakonec zbývá už jen zabalit něco dobrého k snědku a dostatek tekutin a vyrazit za dobrodružstvím!