Když půjčka, tak hypotéka


Také jste soukromými podnikateli, kteří už aspoň někdy seděli zoufalí s hlavou v dlaních a nevěděli, co si jenom počít? A to proto, že před vámi ležely nesplacené účty, v kase nebyla třeba ani koruna, na firemním účtu jakbysmet a další případné zisky byly v nedohlednu nebo alespoň tak pozdě, že to už nestačilo k udržení uspokojivé finanční situace firmy? Už jste také někdy zažili, že jste měli platit dodavatelům, ale nebylo čím tak učinit a jim už se tak nechtělo dál dodávat, což brzdilo nebo vysloveně zastavilo ve vaší firmě práci? Také už si ve vašem případě řekl stát nebo dejme tomu zdravotní pojišťovna o víc peněz, které jste neměli, ale nesměli jste je nezaplatit? Také třeba něco podražilo nebo dejme tomu nezaplatili zákazníci tak, jak zaplatit měli, jak se to očekávalo?

polské mince

Pokud už jste podobnou situaci zažili, jsem si jist, že na ni nevzpomínáte rádi. Kdo by na něco podobného také rád vzpomínal, že? A mohu vám jedině gratulovat k tomu, že jste takové problémy zvládli nějak překonat.

A pokud jste to ještě nezažili? Pak se moc neradujte. I vám se něco takového může někdy přihodit. Ani vy, pokud jste soukromými podnikateli, nejste ušetřeni rizika, že vám to jednou nebude vynášet a vy budete muset řešit hamletovskou otázku, zda být či nebýt. Tedy zda má vaše firma přetrvat a pokračovat v práci, nebo se má spíše zavřít.

hnědá peněženka

A co z toho byste si měli vybrat? Pokud věříte v to, že se situace zase dá do pořádku, rozhodně bych to nevzdával. A uvažoval bych o půjčce, kterou by se to dočasně dalo do pořádku. A z půjček mě napadají nejspíše hypotéky bez registru, u kterých máte jistotu, že pokud se zaručíte zástavou nemovitosti, dostanete je. Bez nutnosti bát se, zda budou při posuzování vaší žádosti stačit vaše příjmy nebo zda poskytovatele půjčky neodradí obsah vašich registrů dlužníků.