Máte ho?


Koronavirus je poměrně nové onemocnění, které se před čtyřmi lety velice rychle rozšířilo po celém světě. Bylo to něco úplně nového než nemoci, které jsme dosud znali. Někdo onemocněl a zvládl se vyléčit doma, někdo bohužel skončil v nemocnici. Mnoho tisíc lidí v České republice tuto nemoc nepřežilo, a i dnes, po skončení pandemie, je nebezpečím. Proto je potřeba se během sezony nemocí, což je podzim a zima, chovat ohleduplně a nosit při nemoci dýchacích cest respirátor, který může pomoc proti rychlému šíření nemoci.

covid test

Jak zjistit zda máte covid?
Během pandemie si lidé museli povinně dělat antigenní testy, které hned člověku ukázaly, zda covid má nebo ne. Jedním z výrobců těchto testů je Lomina
https://www.covidexpert.cz/znacka/lomina/, a tyto testy jsou velice citlivé a účinné. Provádí se snadno a jejich použití nebolí. Není se tedy čeho bát. I když se dnes povinně testovat nemusíme, je to lepší, protože hned víte na čem jste, a podle toho se můžete chovat dál. Pokud budete vědět že covid máte, je dobré ihned omezit svoje kontakty na minimum, protože jedině tak se nemoc nebude šířit tak rychle.

Léčba covidu je různá, antibiotika na ni jako na virovou nemoc nezabírají, a tak je dobré hned zpočátku zůstat doma a nezkoušet zjistit, jak se tato nemoc vyvine zrovna u vás. I imunita člověka se mění, a tak se může stát, že zatímco loni jste covid prodělali v pohodě, další rok to tak být nemusí. I proto omezte styky s ostatními.

nemoc léky

Testy si samozřejmě dnes povinně dělat nemusíme, ale je dobré nějaké doma v zásobě mít. Nelze vyloučit ani to, že se během podzimu či zimy opět zvýší počet lidí s touto nemocí, což by znamenalo nejspíš znovuzavedení některých opatření, která už jsme během pandemie zažili. Jedním z nich mohou být právě antigenní testy, které vám zjistí, zda covid máte nebo ne, a je to i snažší pro lékaře, kteří nebudou muset test dělat znovu v ordinaci.