Proč si vybrat Chorvatsko pro letní dovolenou?


Chorvatsko je ideálním místem, kde strávit letní dovolenou. Proč? Protože tato země vám může nabídnout mnohé potěšení. Ať už jste vyznavači aktivní, či pasivní dovolené, budete v Chorvatsku spokojení. Zabaví se tu totiž každý. Pokud se chcete přesvědčit, podívejte se na důvody, proč vyrazit toto líto do Chorvatska.

Snadná doprava

Do Chorvatska se dostanete letadlem, vlakem, autobusem i autem. Auto volí nejvíce Čechů, protože do Chorvatska je snadná cesta a zvládne ji i řidič, který nemá naježděno tisíce a tisíce kilometrů. Navíc, od roku 2023 je Chorvatsko v schengenském prostoru, takže už žádné fronty při čekání na hraničním přejezdu. Více si můžete přečíst v článku Chorvatsko vstoupí do schengenu, Na Jadranu.

auto

Čistá voda

Jestli něco musíte ocenit na chorvatském moři, tak je to to, jak čisté a průzračné je. Skoro všechny pláže disponují křišťálově čistou vodou. Je to zejména kvůli tomu, že v Chorvatsku najdete jen málo písečných pláží, a kamenité pláže tolik nešpiní vodu.

Národní parky

Věděli jste, že v Chorvatsku je hned osm národních parků? Nejznámějším jsou pravděpodobně Plitvická jezera, ale i další stojí za návštěvu, jako vodopády Krka nebo Risnjak. Návštěva jakéhokoliv parku potěší všechny milovníky přírody a krásných výhledů.

Plitvická jezera

Noční život

Máte rádi bujarý noční život, diskotéky, párty a tanec? Pak si dovolenou v Chorvatsku náležitě užijete. Snad v každém městě tu v období léta najdete koncerty, festivaly, párty a večírky. Velká část se jich odehrává dokonce na pláži, což dodává letní akci ještě lepší atmosféru.

Skvělá kuchyně

Chorvatsko není jen příroda a moře, ale také bohatá kultura a výborná kuchyně. Jste-li milovníky zahraničních kuchyní, určitě musíte ochutnat tu Chorvatskou. Hodně se zde využívá vepřové maso, jehněčí maso, mořské plody, čerstvá zelenina, ovoce a olivový olej.