Využijte obdélníkový bazén k zahradní oslavě


Máte v plánu pořídit si obdélníkový bazén a domníváte se, že bude sloužit pouze vám a vaší rodině, případně kamarádům vašich dětí? Proč ne, vždyť s tímto záměrem se bazény pořizují, ale možná po určité době zjistíte, že vás to samotné v nich nebaví. S bazény to totiž může být podobné, jako se vším, co si lidé pořizují v ryze sobeckém záměru. Sobectví je projevem nedostatku sebeúcty a lásky k sobě a k druhým lidem, sobec potřebuje neustále víc a víc, aby ukojil svůj vnitřní neklid, a nedokáže se s druhými rozdělit o své vnitřní štěstí, protože šťastný ve skutečnosti není ani tehdy, je-li doslova zahrabán v hmotném majetku.

bazén na zahradě

Tímto jsme vám chtěli naznačit, abyste si toto uvědomili, a zbavovali se sobeckých myšlenek nikoli tím, že vydáte všanc své vlastní soukromí, ale budete se dělit o svou radost z druhými. A ta může přijít třeba v průběhu oslavy narozenin, na kterou přizvete své kamarády, spolužáky, kolegy ze zaměstnání nebo vzdálené příbuzné.

voda v bazénu

Začněte dortem a skončete v bazénu

Každá pořádná oslava by měla mít ve svém centru vícepatrový dort. Může být upečený i z celozrnné mouky, s karobovou polevou a s ovocem, aby byl zdravější, než běžné zákusky z cukráren. Posedíte na zahradě na plastových židlích a nabídnete ostatním, aby si oblékli plavky a vyzkoušeli váš bazén, třeba s talířkem a zákuskem v jeho blízkosti. Anebo na nafukovacím lehátku, z něhož lze také zákusky konzumovat. Na řadu může přijít i zmrzlina a čerstvě vymačkané ovocné šťávy a samozřejmě se nemusíte pouze povalovat a cpát se dobrotami, ale lze využít tamního prostředí pro zábavné sportovní činnosti, například volejbal, stolní tenis, házení s míčem a s plochým diskem, šipky, kriket, anebo pozemní hokej či fotbálek. K bazénu se také hodí společenské karetní a deskové hry, které lze hrát přímo z vody, čímž získá pobyt v bazénu další pozitivní rozměr.