Aby vám bylo tak akorát


Ženám je většinou zima
Že ženy potřebují k pohodlí vyšší teploty, to je všeobecně známý fakt. Většina domácností pak vede války o teplotu domova. Zatímco mužům klidně stačí 17-18 stupňů, pro většinu žen je optimálních minimálně stupňů dvacet. Zatímco muži neustále termostat snižují, ženy jej zase nenápadně vrací na původní hodnotu a ještě něco málo přidají.

hlavice topení

Na spaní je potřeba méně
Spát bychom rozhodně neměli v přetopené místnosti. Na spaní bychom měli udržovat teplotu na zhruba patnácti stupních, a k tomu nám pomůže většinou klimatizace nebo okno otevřené přes noc. Přes léto je těžké udržet doma optimální teplotu, a to hlavně pro lidi, kteří žijí v podkroví nebo v bytě. Přes zimu si dopřáváme klidně i 20 stupňů na spaní, protože máme pocitově nižší teplotu. Odbíhat ale neustále k termostatu není moc komfortní.

termostat teplo

Čím budete topit?
Většina lidí si kvůli problémům s dodávkami plynu raději zvolila kotel na tuhá paliva a nebo krb. Ten se navíc kromě tepla ještě postará o příjemnou romantickou atmosféru v obývacím prostoru. Pokud topíte elektřinou, nejspíš se vám hodně zvedly zálohy, a přemýšlíte, jak to změnit. Buď musíte méně topit, což stejně na vyúčtování moc vidět nebude, a nebo musíte najít jiný zdroj vytápění, který je levnější.

Čím regulovat teplotu
Pomocí termostatu si zvolíte teplotu, kterou má zdroj tepla konstantně udržovat. Mnohá moderní zařízení dokážou nastavit sama optimální teplotu na základě toho, co naměří v místnosti a venku. Ale ani tato možnost nevyhovuje všem, a tak nám nezbývá než si občas udělat procházku z gauče směrem k termostatu. Abyste mohli regulovat teplotu u vás doma pohodlně i na dálku, pořiďte si wifi termostat podlahové topení, který je součástí chytré domácnosti. Vyhnít dům si můžete z práce, a přijedete rovnou do tepla. Nemusíte tak dlouho čekat po příjezdu domů, než vám doma bude teplo.