Dětská hřiště versus mobily


Dětem schází láska

Děti se v současné době ocitají v nelehké situaci. Jsou totiž vystaveny působení mnoha negativních společenských vlivů, i když se jimi http://www.jimi-car.cz/ přímo nezabývají. Neblaze na ně působí (v mnoha rodinách) zadluženost, morální úpadek rodičů, konzumní způsob života a také moderní technologie. O co snazší to měla děcka za socialismu, můžete namítat, že lidé nesměli vycestovat za hranice, ale zas neřešili ani hypotéky, ani ztrátu zaměstnání, a už vůbec ne mobilní komunikaci a sociální sítě. Je totiž propastný rozdíl mít v televizi pouze dva programy, které vysílají jen sporadicky dramatické pořady, což za socialismu tak bylo, anebo třicet kanálů, odkud se na vás valí násilí doslova na každém kroku, a k tomu všemu mnoho šílených událostí prezentovaných na Internetu a sociálních sítích.

dětské hřiště

Děti potřebují zabavit

Nedostatek lásky a šíření strachu a stresu v mnoha formách ve společnosti na děti působí podvědomě, a mohou proto hledat různé úniky z reality ve formě počítačových her a v horším případě drog. Toto se musí změnit a jedním z řešení této neblahé situace jsou i dětská hřiště dřevěná.

dřevěné hřiště

Nabídněte vašim ratolestem jiný druh zábavy, která podporuje pospolitost, dobré přátelské vztahy a konstruktivní zábavu na úrovni. Umožněte dětem, aby pobývaly déle na čerstvém vzduchu, aby se hýbaly a zapomněly na mobilní telefony a virtuální realitu. Virtuální svět nikoho nespasí, spíše naopak odvádí od toho podstatného. Nežijeme ve fyzickém světě náhodou a nemáme svá těla jen proto, abychom jimi ovládali dotykový displej a sledovali, co se děje o patnáct tisíc kilometrů dál směrem na jihozápad.

Dětská hřiště ovšem neslouží jen dětem, mohou je využívat i jejich rodiče a příbuzní, například pískoviště, kde mohou s dětmi stavět mnoho typů staveb a poskytnout jim tím inspiraci k vlastní tvořivé zábavě.