Důležité zateplení


Mám nový dům, který sice úplně není úplně nový dům, ale zdědila jsem ho po babičce a dědečkovi. Prý tento dům má sto dvacet let. Řeknu vám, že to ale ani tak nejde vidět, ale potom, když už se to opravovalo a zateplovalo a také se dávala nová fasáda a dávaly nové dveře, tak to potom už šlo vidět. Podlaha byla opravdu v děsném stavu a stěny také. Určitě budete tušit a vědět, že je tento celý dům byl z kamene. Je to kamenný dům, sice zdi jsou široké, asi tak padesát centimetrů, ale velice lehce to promrzne. Nemá to vůbec žádné zateplení, i když jsem ten dům dostala zadarmo, tak stejně jsem ještě potřebovala dva a půl milionu korun, abych všechno zrekonstruovala a aby se tady potom dalo žít.

Polystyren izoluje teplo.

Celá oprava trvala rok a půl. Já jsem potom ještě jednu velikou místnost přepůlila na půl, aby to byla ložnice a dětský pokoj. Abychom se synem měli každý své soukromí. Potom jsem potřebovala také různý polystyren. Podlahový polystyren jsem potřebovala úplně na sto procent, protože ta země byla opravdu tak ledová, že se to nedalo vydržet. Dozvěděla jsem se, že právě pod podlahou je jenom udusaná hlína a potom na tom příčky dřeva a potom na tom bylo lino. Takže každopádně tohle musí být opravdu katastrofální.

Zateplení domu se vyplatí.

A v zimě to musí být jednoznačně nepoužitelné bez nějakého koberce. Podlahový polystyren seženete například na webovém stránku eshop.sepas.cz. Najdete tam mimo podlahového polystyrenu také jiný třeba na zateplení fasád anebo různých místností. Já mám zatím zeď zateplenou jenom zvenku, ale dovnitř si ještě budu dávat tří centimetrový polystyren, abych všechno měla více teplejší udělané, protože když budete mít všechno zateplené, tak potom ušetříte také padesát pět procent výdajů za elektřinu a podobně. A myslím si, že ušetření na čemkoliv lidé jistě ocení. Protože mám za to, že každý chce mít doma teplo a také chce ušetřit peníze.