Jak si poradit s úbytkem testosteronu


Úbytek testosteronu je u mužů jednou z hlavních příčin nezájmu o sex a poklesu erekce. Mužský penis je sám o sobě obdivuhodným nástrojem, ovšem pouze za předpokladu, že fungují další podpůrné podněty, které s tvorbou testosteronu úzce souvisí.

dívčí obličej

Vliv psychiky

Psychicky vyrovnaní jedinci zvládají v životě vše mnohem lépe, ovšem ani oni to nemají jednoduché v současné době, kdy se na nás valí jeden průšvih za druhým. Stačí se zmínit o mezilidských vztazích v rodinách, na pracovišti či venku na ulici, o finanční a energetické krizi, která zvedla ceny potravin, energií, paliva a dalších komodit, a ve výčtu problémů současné civilizace bychom mohli pokračovat dál a dál, až bychom jimi byli doslova zahlceni. To vše vnáší do našeho života stres, a s tím je zapotřebí něco dělat, nikoli jen přihlížet. Chápeme, že to není jednoduché, ale stres je bohužel jedním z hlavních viníků zdravotních problémů včetně těch sexuálních. Naštěstí tu máme adaptogenní bylinky, s nimiž se tento boj vede lépe, a také síť prodejen zdravé výživy, kde naleznete řadu tipů, jak zlepšit jídelníček a životní styl.

krásná žena

Partnerčin vliv

Říká vám něco sovětská pohádka „Mrazík“? Je-li po vašem boku Marfuša, dívka či žena nesebevědomá, sobecká, zlá, líná, závistivá, mstivá a zákeřná, pak se můžete snažit zlepšit jídelníček a odstranit většinu stresových vlivů, ale s vaším testosteronem to půjde z kopce. Vyberte si raději Nastěnku, dívku nenápadnou, skromnou, ale obětavou, laskavou, empatickou a milující, která bude vaší životní oporou. Tímto jsme vám jen chtěli naznačit, že na kvalitě partnerského vztahu závisí i vaše sexuální aktivita, a že s dívkou typu Marfuši to nebude stát za nic. Vyřešit vztahové záležitosti je další nezbytnou podmínkou k úspěchu, a rozhodně se nevyplácí je přehlížet a ignorovat, že „ono to nějak dopadne“.