Krása betonového plotu nejlépe vynikne mezi okrasnými rostlinami


Uvažujete o betonovém oplocení na vaší zahradě a rozmýšlíte se nad jeho koncepcí? Vybíráte vhodnou barvu betonu i povrchový vzor, ale zatím nemáte definitivně jasno nad vaším konečným rozhodnutím? Věnujte určitý čas některým jevům, co se v souvislosti s výstavbou plotů betonových https://www.montazmpc.cz/ vyskytují.

oplocení z betonu

Kombinace barev – oplocení nejlépe vynikne tam, kde je možnost kombinovat velmi kontrastní barevné odstíny. Pozornost zaujme například světle krémový či okrový plot k svěže zelené travnaté ploše, anebo k okrasným dřevinám s převahou zelené barvy. Bude-li plot umístěn v pozadí zejména kvetoucích rostlin, jako jsou rododendrony či azalky, může být i v tmavším hnědém odstínu, ale nikoli v šedém nebo dokonce antracitovém (černém). A stavíte-li plot na volné ploše, například v průčelí domu, v sousedství vjezdu do garáže nebo v zadním traktu hospodářských budov, můžete tu zkusit vytvořit střídavě odlišné barvy jednotlivých polí, v napodobenině šachovnice.

zídka s rostlinami

Výška plotu – výrobci doporučují volit výšku plotu mezi 150 a 200 cm. Maximální horní hranice výšky je 250 cm, a ta spodní v podstatě bez omezení. Výška plotu je velmi důležitý ukazatel a vyplatí se předem provést důkladnou analýzu pokusným natažením provázku a porovnáváním jednotlivých výšek, která z nich vám připadá nejpraktičtější a nejvíce atraktivní. A co možná nevíte, první řadu desek lze zapustit pod úroveň země, tím pádem můžete výšku plotu vymezit velice přesně „na centimetr“.

Beton a dřevo – budete-li kombinovat spodní betonový sokl s horní částí zhotovenou ze dřeva, volte velmi citlivě barvu i styl pokládky dřevěných latí. Vyplatí se nacházet inspiraci na Internetu, kde snadno zjistíte, jaká řešení vám připadají spíše kýčovitá a nevkusná, a která přichází v úvahu jako zajímavá a atraktivní. A nesnažte se za každou cenu sladit do jednoho barevného odstínu dřevo i beton, toto se vám stěží podaří a vypadá to navíc dosti podivně. Vsaďte raději na výrazně odlišné barvy, s nimiž bude výsledek vašeho snažení mnohem lepší.