Krása umělých rostlin bere dech

Také se vám až někdy tají dech nad mistrovstvím některých výrobců umělých rostlin? Ještě před třiceti lety byste podobné výrobky využili spíše pro pietní účely a pokládali je na hrob, a zřejmě byste s nimi nekrášlili svůj příbytek, ovšem od té doby se mnoho věcí změnilo.

Umělé popínavé rostliny do koupelny

V panelákových koupelnách, kde není k dispozici okno, není možné mít žádnou živou pokojovou rostlinu, přitom jsou to místa, kde se pro dekorativní účely uplatní třeba Ficus benjamina nebo popínavý břečťan, posazený do rohu místnosti. Nedostatek světla by však živou rostlinu zahubil, a tak přichází na řadu ty umělé. Mnohdy ani nepoznáte, že jde o výrobek z továrny, a někdy se zdá i dokonalejší, než živý originál.

květy narcisů

Umělé narcisy na zlatou svatbu

Umělý narcis je velice výrazný a dekorativní. Kombinace zelené, bílé a žluté barvy mu dodává na jemnosti a laskavosti a narcisy Lepaso se hodí i pro slavnostní příležitosti, jako jsou svatby, promoce nebo oslavy narozenin. Mohou být rozmístěné na stolech, na odkládacích stolcích, komodách či na kuchyňské lince. Narcis, podobně jako tulipán, je typicky jarní rostlina a potěší mnoho milovníků tohoto ročního období, ovšem není podmínkou, že se vaše akce musí konat mezi březnem a červnem.

buxus v květináčích

Umělý buxus na terasu

Buxus se ocital v zámeckých zahradách, aby je zkrášlil například v podobě zastřihávaných živých plotů a stal se i poptávanou atraktivní rostlinou v zahradách rodinných domů. Ne vždy se ale daří vypěstovat krásný keř, buxus totiž bývá často napadán škůdci, proti nimž se lze jen obtížně bránit.

Drobné lístky umělého buxusu vytváří mnohdy až luxusní dojem v daném prostředí a mohou nahradit živé keře, a to na různých místech. Jejich dekorativnost jim umožní zaujmout místo na balkoně, u bazénu, na ploše před altánem nebo pergolou či v zahradním zákoutí, kde je nedostatek slunečního světla.