Co se dobře nakupuje v dámském secondhandu

Objevily jste dámský second hand a zaujalo vás tam několik výrobků, co na první pohled nevypadají špatně? Které oblečení se dobře nakupuje právě v těchto obchodech, aniž byste jej musely vracet?

Trička – tričko je typ oblečení, u kterého nemůžete příliš šlápnout vedle. Trička a tílka vám buď dobře padnou, anebo budou volnější, což u ležérního stylu je spíše plus. Jestliže si dáte pozor na správné míry, nemělo by se stát, že vám bude model tak malý, že jej neobléknete.

dívka v zimní bundě

Mikiny – s mikinami jednoduchého střihu je to podobné, jako s tričky. Pokud se jedná o mikinu s kulatým výstřihem a bez zapínání či bez kapuce, při dobře měřených velikostech v pase, bocích a ramenou či přes prsa byste se měla do správné velikosti strefit. U mikin se vyplatí pořizovat je trochu větší, protože mikina je sama o sobě volnější typ oděvu.

Halenky – zde to může být trochu riskantní, protože halenka by se měla nejprve vyzkoušet, ale u dámského second handu v podobě e-shopu to bohužel nejde. Důvěřujte svému pocitu – intuici, ale při nízkých cenách oblečení v těchto obchodech vás případný omyl nevyjde tak draho. A pokud máte komu halenku darovat, třeba se uplatní u někoho jiného.

dívčí obličej

Pyžama – pyžamo z dámského second handu také patří k výrobkům, jejichž velikost se dobře odhaduje. Pyžama bývají volného střihu, na gumu v pase, která se dá vytáhnout až o několik centimetrů, a u kabátků a triček také platí, že nejsou těsně přiléhavé.

Bavlna – pozornost byste měly věnovat také materiálu. Jestliže dáváte přednost syntetické tkanině, pak počítejte s tím, že nemusí být natolik příjemná na dotek, jako materiál přírodní, zejména bavlna. Bavlněné látky tu bývají již mnohokrát prané, a jsou tudíž velmi měkké a hebké, pokud se vysloveně nejedná o nový výrobek, který tu někdo odložil, protože jej nenosil a chtěl se jej zbavit.