Stavíme kvalitní domy


V posledních letech se doslova roztrhl pytel s novostavbami. Jak si můžete všimnout, v okolí vesnic a měst vyrostla za pouhých pár let nová satelitní městečka, a tak je logické že volných pozemků ke stavbě rapidně ubylo. Dnes se dají sehnat pozemky spíše v delší dojezdové vzdálenosti od měst a vesnic, takže pokud nemáte auto a nejste aktivní řidič, většinou máte smůlu. Většinou dnes celé pozemky skupují spekulanti nebo realitní kanceláře a developeři, kteří potom pozemek rozparcelují a prodávají mnohem dráž.

novostavba dům

Jaký pozemek koupit?
U výběru pozemku je nutné zajímat se o několik jeho vlastností. Je potřeba si zjistit zda na něj není uvalená exekuce, protože pokud byste takový pozemek koupili, přijdete o něj a nikdo vám peníze nevrátí. Pokud pod pozemkem vedou inženýrské sítě, měli byste si zjistit zda je možné na něm stavět, případně s jakým omezením. Bylo by ideální koupit rovný pozemek, který je dostatečně velký, ale těch je opravdu málo. V případě koupě svažitého pozemku se připravte na to, že dům bude muset být také svažitý a to je finančně náročnější varianta.

Samostatnou kapitolou je potom samotná stavba domu. Někdo si troufne na to si dům ostavit vlastníma rukama, ale stavba svépomocí není pro každého. Zabere to spoustu času, a může se stát že v takovém případě několik měsíců nebudete pořádně doma, což zamrzí zejména v případě že máte malé děti.

stavba domu

Nejlepším řešením pro spoustu lidí je nechat si postavit dům na klíč. Je to jednoduché, protože si jen vyberete typový projekt, přelet pozemek firmě a ta může začít. I my nabízíme svoje projekty, které vám můžeme nabídnout. Najdete u nás

  1. Zděné domy
  2. Dřevostavby

A to v provedení nízkoenergetických domů. Všechny naše domy jsou standardně vybaveny tepelným čerpadlem a solárními panely, díky čemuž nálady za provoz domu budou nižší než je máte dnes.