Stěhování jedna radost


Snad každý z nás někdy zažil stěhování. Ten, kdo se už někdy stěhoval, moc dobře ví, jak je to stresující a vyčerpávající záležitost. Pohání nás hlavně konečný výsledek a představa nového vysněného bydlení. Někdy ale stěhování zabere celý den a když dobře nenaplánujeme každý krok, může se nám to pořádně zkomplikovat a protáhnout. Vyplatí se mít předem vše dobře promyšlené a připravené, než dojde k samotnému stěhování. Základem jsou velké přepravky nebo krabice, které poslouží pro přepravu menších věcí. Hodně vám to pomůže se stěhováním, bude všechno rychlejší a snazší.

krabice

Mnohem náročnější je stěhování nábytku. Ten je dobrý mít předem rozložený a zabalený, aby bylo co nejsnazší jej odnosit. Vše je mnohem jednodušší, když si zajistíme velké auto, třeba dodávku, a pár pomocníků. Pak jde vše mnohem lépe od ruky. Ale jak si poradit s tím, když stěhujeme domácí mazlíčky? A není řeč o čtyřnohých mazlíčcích, ale o těch, kteří žijí třeba v akváriu. Právě akvarijní rybičky mohou stěhování trochu zkomplikovat. Možná se totiž bude zdát, že jejich stěhování bude trochu oříšek. Ale i to se dá hravě zvládnout! Stačí se držet tohoto návodu a stěhování akvária bude hračka!

šněci

6 kroků k bezpečnému stěhování akvária:

  1. Většinu by jistě napadlo přepravovat rybky v igelitových sáčcích. Tím jim ale způsobíme šok, a tak je mnohem lepší použít plastové pixly.
  2. Pokud máte v akváriu i rostliny, je důležité i ty dobře přepravit. Vhodné jsou nádrže, kde mohou být celé ponořené.
  3. Nezapomeňte na lepicí pásku. Každou přepravku je důležité mít vhodně zalepenou.
  4. Připravte si předem síťku, kterou ryby snadno vyjmete a umístíte zpět do akvária.
  5. Také na stěhování akvária se bude hodit dobrá kartonová krabice a k tomu bublinková folie, která zajistí nerozbití skla.
  6. Další krabice se bude hodit i na doplňky k rybičkám, jako je krmivo a další doplňky.