Trápí vás silná menstruace?

Moho žen má silnou menstruaci, při které mají problém normálně fungovat. Ztráta krve je daleko větší než u menstruace s běžnou intenzitou. Ženy které takovou menstruaci mají mají logicky mnohem větší spotřebu hygienických pomůcek. Silná menstruace je většinou i bolestivější a je potřeba ji řešit s lékařem. Může to značit spoustu zdravotních problémů, které je potřeba vyřešit. Nikdy proto neotálejte s návštěvou lékaře.

bílé kalhotky

Co se týče spotřeby menstruačních pomůcek, je jasné, že při jejich cenách je menstruace poměrně hodně nákladná. Jedno balení tamponů a vložek stojí průměrně 80-100 korun za jedno balení. Žena během takové menstruace spotřebuje i více jak jedno balení. Když si spočítáte celkovou spotřebu za rok, dostanete se na cifru více jak tisíce korun. Kromě toho vložky ani tampony nejsou příliš vhodné. Ptáte se proč?

Obojí je totiž vyráběno z umělých vláken s příměsí bavlny. Vlákna se mohou uvolňovat do těla a způsobovat například záněty. Totéž může být způsobeno i tím že vložky i tampony jsou bělené chlorem. Navíc jde o obrovské množství odpadu, které se nerozloží a míří na skládky a do spaloven. Jestli chcete vyzkoušet něco ekologičtějšího a levnějšího, zkuste menstruační kalhotky pro silnou menstruaci. Jsou vyrobeny z několika savých vrstev a v pohodě pojmou velké množství tekutiny.

vložky a tampony

Máte obavy z ceny?
Naše kalhotky jsou šité v České republice. Dbáme na to, aby byla výroba co možná nejšetrnější k životnímu prostředí. Snažíme se kalhotky inovovat, a proto máme v nabídce mnoho střihů a barev. Všechny vás dokážou ochránit i během nejsilnější menstruace. Nemusíte mít strach z toho že protečou. Když je budete měnit tak často jako jednorázové pomůcky, je šance opravdu minimální. Kalhotky jsou dražší, ale vydrží vám i několik let. A navíc je můžete koupit za mnohem nižší cenu ve výprodeji.