Cena fotovoltaiky by vás měla zajímat jako první


Chtěli byste si pořídit fotovoltaiku na střechu domu a zaujala vás cena fotovoltaiky joyce-energie.cz natolik, že se chcete o této problematice dozvědět víc informací? Na co byste měli zaměřit pozornost, a ohledně čeho vést diskusi s odborníky, kteří tyto systémy instalují?

Spolehlivost a poruchovost – výrobce i prodejce těchto systémů by vám měl být schopen sdělit, jak spolehlivé či poruchové jsou některé díly, a čemu věnovat více pozornosti při nákupu, a současně s čím počítat do budoucna, které součásti se mohou pokazit, a kde bude třeba dalších investic.

fotovoltaika na střeše

Životnost a záruční doba – na některé komponenty bývá delší záruční doba, většinou se to týká samotných panelů. Toto výrazně promlouvá do celkového propočtu rentability. V každém případě nesmíte zapomenout při kalkulaci na životnost každého komponentu, zejména těch dražších, jako jsou baterie nebo střídače.

fotovoltaické panely

Spotřeba elektřiny – kdo bydlí v malém domě sám, denně jezdí do zaměstnání, takže doma tráví jen pár hodin času, než ulehne k spánku, a o víkendech se pohybuje spíše venku, a zároveň v bytě používá úspornou pračku, chladničku s mrazákem a úsporné žárovky, a jeho měsíční spotřeba elektřiny se pohybuje kolem jedné kilowatthodiny, takový člověk jistě nebude uvažovat o investici do solárních panelů, protože se prostě nevyplatí. Panely jsou vhodné u vyšších odběrů, kdy je v domácnosti více elektrických spotřebičů, anebo jde například o dvougenerační objekt. Spotřeba elektřiny je jeden ze základních ukazatelů pro montáž fotovoltaiky.

Ohřev vody – víte, že fotovoltaikou lze i výhodně ohřívat vodu, a to jak užitkovou pro mytí nádobí či provádění hygieny, tak i třeba pro provoz bazénu? Toto byste také měli zahrnout do celkové kalkulace, až budete uvažovat o montáži zařízení. Dle toho se také navrhne její výkon, a odborníci by vám měli navrhnout systém co nejvýhodnější nejen pro vaše pohodlí, ale i pro vaši peněženku.